József Attila: Szabad-ötletek jegyzéke

A Szabad-ötletek jegyzéke, mely József Attila halála előtti évben keletkezett, a magyar irodalom egyik leginkább vitát kavaró műve. Ez a rendkívül személyes és intim írás a költő azon időszakában született, amikor Gyömrői Edit pszichoanalitikus kezelése alatt állt, akibe halálosan és viszonzatlanul szerelmes volt. A jegyzeteket terápiás céllal készítette az orvos tanácsára, de soha nem mutatta meg őket neki.

A terápia lényege a szabad asszociáció, amely során a páciens leírja gondolatait és elnyomott érzéseit, hogy ezzel enyhítse lelki terheit. József Attila azt remélte, hogy a Szabad-ötletek megírásával megszűnnek a hosszú ideje tartó lelki fájdalmai és elindul a gyógyulás útján. Hitte, hogy az sérelmek és problémák őszinte leírása könnyíteni tud lelkén. Bízott a szavak erejében és saját képességeiben. Nem ismert, hogy feljegyzéseit versnek szánta-e, noha annak is megállnák a helyüket, de az viszont biztos, hogy őszinteségük vitathatatlan.

Figyelem!

A Szabad-ötletek jegyzékét csak felnőtt hallgatóinknak ajánljuk.
A műben előfordulnak obszcén szavak, féktelen gondolatok és a nyugalom megzavarására alkalmas sorok is.

Támogassa munkánkat!

Az AudioDrama.hu-n ingyenesen tesszük közkinccsé a magyar és a világirodalom klasszikus és kortárs műveinek hangjáték feldolgozásait. Egyszeri és rendszeres adományokat tudunk fogadni támogatói oldalunkon keresztül, amennyiben lehetősége van rá. Hálásan köszönjük, hogy támogatja újabb alkotások létrejöttét.

↓ Hallgassa meg hangjátékunkat! Válassza ki kedvenc szolgáltatóját… ↓